Retuš fotografie

Jednou z důležitých finalizaci fotografie je jejich retuš nebo digitální úprava. Každá fotografie obsahuje alespoň základní úpravu. Veškeré fotografie jsou pořizovány ve formátu RAW bez jakékoliv komprese. Jedná se o tzv. digitální negativ. Podle potřeby pak následuje samotná retuš fotografie, kterou provádíme ve čtyřech úrovních. Více info naleznete níže nebo v ceníku.

Základní retuš

Obsahuje globální úpravy, vyladění jasu a kontrastu, barvy, vyvážení bílé, nedostatků fotoaparátu a objektivu jako chromatické vady nebo vady ostrosti, dále odstranění šumu, úpravu kompozice a ořez.

Rozšířená základní retuš

Obsahuje základní retuš, ke které se přidává zjemnění pleti, odstranění nedokonalosti pokožky jako kruhy pod očima, dvojitá brada, zvýraznění očí a rtů, předměty v pozadí nebo popředí, lítající vlasy apod. Dále, lokální úpravy jasu a kontrastu, dle požadavků převod do černobílé fotografie nebo sépie. Fotografie jsou vhodné na tisk do rozměru 9 x 13 cm.

Pokročilá retuš

Na rozdíl od předešlých retuší je pokročilá retuš vhodná jenom na několik vybraných fotografií. U pokročilé retuši se dbá víc na detail a fotografie se retušují v rozměru 20 x 30 cm. K celé retuši se přistupuje ručně, automatickému retušování se v našem studiu vyhýbáme, protože jsme přesvědčeni, že automatické nástroje příliš porušují fotografii a zanikají tak detaily. Podrobnou péči tak dostávají oči, řasy, bělmo, tvarování nebo zahušťování obočí, vlasy, lesk a zvýraznění barvy očí, bělení zubů, přidání ostrosti rtům, prodloužení nohou, úprava globálních a lokálních světel a stínů. Věnujeme se i tvarování postavy, kde umíme upravit i velké deformace, kde samozřejmostí je zachování přirozenosti osoby na fotografii.

Beauty retuš a montáže

Beauty retuš a montáže jsou časově nejnáročnější typy úprav fotografií. Při beauty retuši, která se používá např. v reklamách, módě se pracuje na téměř mikroskopickém přiblížení fotografie, aby se nedostatky odstraňovaly s co nejvyšší možnou přesností. Struktura pleti neztrácí na textuře, zůstává živá a čistá. Držíme se hesla, že všeho moc škodí, to platí i u této retuše. Pokud se přežene úprava u beauty retuše, může se dosáhnout viditelného a nepřirozeného efektu tzv. voskové figuríny, což je nepřirozené a to není naším cílem. Montáže zahrnují výměnu pozadí a změny celkové atmosféry fotografie. Do obrazu se vkládají různé propierty, oheň nebo dým, mění se barvy nebo se konstruuje celé nové pozadí.

Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On TwitterVisit Us On Google PlusVisit Us On Pinterest