Žijeme pro svůj sen ...

Jsme partneři fotograf a make-up artistka.

S vášní ukazujeme lidem jak se cítit krásně a sebevědomě.

Odhalujeme nejen jejich vnější ale i vnitřní krásu.

 Žijeme pro svůj sen ...

Děláme to, co nás opravdu baví a to každý den. Odhalujeme lidem to, co na první pohled není vidět a ukazujeme jim tak svou skutečnou krásu. Každé naše focení je o pohodě, pohodlí a dobré atmosféře. Moc se těšíme z toho, když jsou lidi spokojeni z konečného výsledku a jak nás vnímají jako celek. Pro nás je podstatné to, aby se člověk s námi cítil spokojeně a uvolněně.

 

A náš cíl? Provádět vás pak po další období vašeho života!

 

Dlouhé hledání sami sebe

Předtím, než jsme se poznali, to bylo úplně jinak. Každý z nás „ujel“ tu svojí dlouhou cestu životem a musel toho mnoho zažít, naučit se a taky se poučit z chyb. Měli jsme oba práci, která byla pro každého jenom práce, finanční jistota a stabilita, prostě práce od pondělí do pátku. Aniž bychom věděli, že chceme něco jiného, něco, co nás bude bavit, naplňovat a dělat šťastnými zároveň.

Dlouho jsme se hledali a podvědomě obdivovali práce jiných. V našich životech nastal zlom, jak u jednoho, tak u druhého. Vždy následovala situace, kde se život změnil od základů, opustili jsme bývalé práce, přišli jsme o partnerské vztahy a taky jsme museli investovat velkou část úspor do našeho vybavení. Ale víte, co se říká? Všechno „zlé“ je na něco dobré a vždy nás život posune tím správným směrem, i když to v daný moment nevidíme.

A hlavně, život je dost krátký na to, aby člověk nedělal to, co ho ve skutečnosti baví.

Teď se vám rádi představíme, každý za sebe, než jsme se poznali, že jeden patříme k druhému a že spolu tvoříme pro nás dokonalý celek.

 

Martinka a její cesta k make-upu ...

V minulosti jsem nedělala vůbec to, co mě baví. Pracovala jsem na manažerské pozici v reklamní agentuře a x let jsem se věnovala marketingu. Nikdy mě nebavil zaběhnutý systém ve firmách, nebavili mě porady o ničem a víc krát jsem nesouhlasila s názorem podřízeného.

Vždy jsem byla kreativní, ráda jsem koukala na hezké věci a fotky a proto jsem si často kupovala módní časopisy a sbírala je. Když jsem listovala jednotlivými výtisky, měla jsem zvláštní klid na duši a byla jsem v jiném světě. V práci, která mě nebavila, jsem se už dusila a paradoxně mi pomohl k úplné změně života časopis ELLE, na kterém jsem závislá dodnes.

Před pár lety jsem koukala do aktuálního čísla ELLE a tam jsem našla článek o tom, že člověk by měl dělat to, co ho v životě doopravdy naplňuje. Napsala jsem si několik věcí, které mi v životě opravdu dělali radost a na prvním místě jsem měla make-up.

A pak mi to celé zapadlo dohromady a dalo mi to smysl – proč si prohlížím ty fotky neustále dokola. A taky proč ani jeden výtisk nejsem schopna vyhodit do koše. Pak jsem si na všechno vzpomněla: jak jsem ve 21 letech líčila svojí sestřičku na svatbu, moje spolužačky na střední škole nebo kamarádky, které se nechaly fotit.

Pak jsem udělala v životě to, čeho se bojí většina lidí a to je riskovat a udělat rozhodnutí změnit svůj život. V práci jsem dala výpověď, nastoupila jsem na svůj první kurz do Make-up Institutu v Praze. Za pár let své praxe jsem líčila pro vícero známých značek jako ALOve, ZOOT, Balance Club Brumlovka, Coolsocks, TV reklama pro značku BANDI, Socialbakers a jiné. A taky jsem začala pracovat jako make-up artistka pro značku Estée Lauder.

Hlavně jsem našla samu sebe, to, co mě skutečně baví a naplňuje! A kde mohu říct, že svoji práci miluji! A ve spojení s mým partnerem, jsem objevila krásu ve spojení s fotografií.

 

Miroslav a jeho cesta k fotografii ...

Pracoval jsem jako obchodní manažer a o focení jsem ani moc neuvažoval. Můj koníček byla hudba. Samozřejmě, že jsem měl jako téměř každý svůj fotoaparát a dělal jsem si sem-tam nějaké fotografie, ale nebylo to nic „vážného“. Moje cesta k fotografii začala v roku 2002, kdy jsem na fotografii nahlížel trochu jinak. Více jsem vnímal celek, kompozici a světlo. Ale ta skutečná cesta, kdy jsem začal studovat fotografii a více fotit začala v roce 2010.

Můj první fotoaparát byl na film značky CORINA, pak digitální LUMIX od Panasonicu a až později jsem si koupil svojí první zrcadlovku CANON EOS 50D.

Jak si člověk v životě přitahuje věci, tak i já jsem potkal kamaráda se stejnou vášní k fotografii. A tam začala moje cesta jak se stát fotografem. Začal jsem fotografii studovat v Bratislavě, kde mě naučili vše potřebné k tomu, abych se mohl posouvat dál. Později jsem začal studovat různé styly a hledat mnoho inspirace u fotografů. S některými jsem se setkal i osobně a dodnes jsem s nimi i kamarád.

Cesta byla dlouhá a padlo i mnoho obětí. První z nich byla práce obchodního manažera a finanční jistota, kterou mi práce dávala. Pak to byl i vztah, kde jsem volil, jestli budu pokračovat ve fotografii anebo budu žít jen pro svoji partnerku. A později to byla i nemalá částka financí, kterou jsem musel do sebe a do mého vybavení investovat.

Ale všechno za to stálo!

Předtím, než jsem se rozhodl přestěhovat do Prahy, tak jsem působil jenom na Slovensku a začínal jsem fotit pro modelingové agentury a později to bylo focení pro osobní klientelu, jako svatby, rodinné a těhotenské focení atd. Další mé působení bylo pro časopisy jako je např. Slovenská svatba nebo magazín MAN.

 

Našli jsme jeden druhého

Dodnes si pamatujeme, jaké to bylo, když jsme se viděli poprvé. Sešli jsme se kvůli spolupráci v restauraci v Praze na Andělu, kde jsme měli probrat možnost spolupráce. Jenže k tomu ani nedošlo, protože jsme si celý večer povídali o sobě. Bylo to neuvěřitelné, protože každý z nás cítil velkou náklonnost k tomu druhému. Později jsme zjistili, že téma spolupráce zůstala zapomenuta.

Následující dny jsme si pořád psali, volali a každý z nás měl ten pocit, že je to něco víc, než jenom samotná spolupráce. Asi po měsíci jsme začali spolu bydlet a zjistili jsme, že nás taky spojuje nejen vzájemná láska ale i vášeň k fotografii, tak jsme navrhli náš společný projekt a pojmenovali ho: MC PHOTO AND MAKE-UP STUDIO. Značka MC proto, že oba dva máme společné iniciály jména a příjmení.

Spojili jsme společně vše, co jsme roky před tím budovali a po čem jsme tak moc snili. Děláme to, co je nejen krásné pro nás, ale i pro ostatní lidi. Ukazujeme to, co každý člověk vlastní a to nejen vnější, ale i vnitřní krásu. Potkáváme zajímavé lidi a děláme je šťastnými i přesto, že si mnoho krát nevěří.

 

Jsme přesvědčeni o tom, že každý člověk je krásný a to je potřeba nejenom ukázat, ale i zachytit.

 

Říkáme tomu: terapie přes make-up a fotografii

 

RÁDI VÁS UVIDÍME! 

Jestli jste se v textu dostali až sem, jsme tomu opravdu moc rádi. V každém z nás je menší nebo větší touha mít vlastní fotografie, které se liší od těch z mobilů. Budeme rádi, když se potkáme s vámi nebo s vaší rodinkou. Zajistíme vám dokonalý fotografický zážitek a proměnu.

Náš přístup je vždy individuální a proto se nemusíte ničeho obávat, protože společně s vámi budeme krok po kroku tvořit. Naopak se můžete těšit na krásný výsledek v podobě fotografie, která bude vaší památkou na sebe nebo své blízké, kterou nesmyje ani neúprosný čas.

Zůstaňte s námi v kontaktu prostřednictvím našeho blogu, kde se s vámi budeme dělit o to, co všechno je naše skutečná láska k práci a umění zároveň.

Martina a Miroslav