Informace a obchodní podmínky

Před focením

 • Tvář – ideálně čistá, hydratovaná pleť, dva dni před focením je lepší si udělat šetrný peeling pleti, aby se odstranili šupinky a odumřelá místa.
 • Péče o vlasy – na focení se dostavit s umytými vlasy, umyté nejlépe večer před focením, a to bez použití laku, tužidla a dalších vlasových přípravků.
 • Tělo – doporučujeme depilaci těla den, max. dva dny před focením. Pokud má žena víc chloupků na rukou, doporučujeme oholit před focením i ruce.
 • Konzultace nejlepšího oblečení na focení – před každým focením zkonzultujeme s Vámi výběr, jestli se jedná o rodinné focení nebo o glamour. Pokud budete požadovat služby stylisty, naše studio ho zajistí.
 • Profesionální líčení a úprava vlasů – u každého focení preferujeme naše profesionální vizážistické služby, protože foto make-up je velice důležitý na celkovém výsledném efektu samotné fotografie. Bez profesionální vizáže není focení možné uskutečnit.
 • Lokalita – je na vás jakou lokalitu si zvolíte, naší prioritou je aby jste se vy cítili dobře. Na výběr máte z několika ateliérů (viz odkaz) nebo si můžete zvolit domácí prostředí či focení v exteriéru.
 • Oddych – samozřejmostí před focením je co nejkvalitnější oddych, takže je lepší večerní zábavy a ponocování den před focením vynechat.

Focení

 • Focení je možné si objednat emailem, přes FB nebo SMS zprávou. Pokud objednávka probíhá telefonicky, přes sociální sítě (fb, instagram) nebo SMS vždy požadujeme potvrzení na email.
 • Focení probíhá jak v pracovních dnech, tak o víkendech, a to v prostorách fotoateliérů nebo exteriéru na základě předem domluveného a potvrzeného termínu s klientem (domluvený přesný čas a den). V případě špatného počasí se exteriérové focení přesouvá na jiný termín (nebo se nahradí po domluvě s vybraným ateliérem).
 • Doba focení je individuální a liší se v závislosti dle zvoleného foto balíčku. Prosím, mějte na paměti, že pozdní příchod klienta není důvodem k prodloužení časového harmonogramu focení.
 • Objednání je závazné v okamžiku odsouhlasení termínu mezi klientem a fotografem a po zaplacení zálohy 1.000,- Kč na účet MC photo and make-up studia ……………. Tato záloha není vratná, pokud klient zruší focení 24 hod. před nebo v den focení. Výjimkou jsou zdravotní nebo vážné rodinné problémy, za těchto okolností se focení přesune na jiný termín a záloha nepropadá. Pokud klient přesune focení z jiných důvodů víc než 4 dny před focením, záloha nepropadá a focení se přesouvá na jiný termín. Přesouvání termínu je možné jen jednou. Pokud se klient rozhodne focení zrušit a nárokuje si vrácení zálohy, je na ateliéru, jestli záloha bude vrácena. Důvodem může být, že ateliér odmítl termín jinému klientovi a přišel tak o realizaci.
 • V okamžiku objednání našich služeb klient přijímá tyto obchodní podmínky, je s nimi srozuměn a nemá proti nim žádné výhrady, zároveň se klient seznámil s práci samotného foto studia.
 • Objednací lhůta závisí od momentální vytíženosti studia (v období Vánoc nebo před létem je lhůta delší i víc než měsíc)

Cena

 • Cena fotografických služeb se vždy řídí dle aktuálního Ceníku (viz Ceník).
 • Cena za fotografie vybrané nad rámec balíčku, případně doplňkové služby jako tisk je zaplacena předem převodem na účet, před jejich zpracováním. Pokud nebude zaplacena celá částka Vámi zvoleného balíčku nebo příplatek za fotografie či doplňkové služby, vyhrazujeme si právo fotografie nepředat do té doby, než je řádně zaplacena.

Výběr, dodání a předání fotografií

 • Po uskutečněném focení zasíláme do 2 pracovních dnů náhledy (neretušované fotky z focení). Náhledy představují nejzdařilejší záběry z focení a jejich výběr provádí pouze naše studio. Jejich počet není pevně stanoven, většinou se pohybuje kolem 30 – 50 náhledů, v závislosti dle zvoleného foto balíčku.
 • Podle autorského zákona č. 121/2000 sb. není bez souhlasu studia jako autora dovoleno tyto náhledy kdekoli zveřejňovat a ani je dále upravovat (jsou ve vlastnictví fotografa a jsou určeny pouze pro výběr k retuši). Zaslané náhledy není dovoleno jakkoliv upravovat a veřejně prezentovat a slouží pouze pro Vaší osobní potřebu a k výběru Vámi vybraných fotografií, které se pak budou retušovat. Vámi vybrané fotografie by měli být zaslány v co nejkratší lhůtě, nejpozději do 30-ti dnů ode dne odeslání náhledů.
 • Dodací lhůta fotografií je 2 – 3 týdnů od data zaslání vámi vybraných náhledů k úpravě, nikoliv od data focení, pokud se nedomluví jinak.
 • Předání fotografií je možné v našem fotoateliéru osobně. Po osobní domluvě nebo na přání je možné fotografie zaslat elektronicky formou úschovny apod. anebo poštou dle aktuálního ceníku České pošty. Pokud se nedomluví jinak.
 • Zpracované fotografie budou dodány ve formátu JPEG v objednaném rozlišení pro tisk a ve zmenšené verzi pro web. Pokud se nedomluví jinak.
 • Retuš fotografií – závisí dle našeho ceníku a vámi zvolené retuše u daných fotek. Je nutná konzultace předem.
 • Všechny neupravené fotografie ve formátu RAW archivujeme po dobu 6 měsíců od focení. Odevzdané fotografie (JPEG formáty) archivujeme po dobu minimálně jednoho roku.
 • Neupravené fotografie neposkytujeme!

Vyhrazujeme si právo ke zveřejnění fotografií do našeho portfolia na webových stránkách nebo sociálních sítí jako je facebook nebo instagram….. (doplnit). Pokud si budete přát, aby fotografie nebyly uveřejněné, je nutné nás o vašem rozhodnutí předem informovat, jinak to budeme brát jako váš souhlas.

 

Autorská práva

Všechny fotografie jsou předmětem autorského práva a majetkem MC photo and makeup studia a nesmí být použity pro jakýkoli komerční účel, propagaci či prodej třetí straně bez písemného souhlasu autora. Fotografované osoby mohou používat fotografie pro svou nekomerční osobní prezentaci.

Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On TwitterVisit Us On Google PlusVisit Us On Pinterest